Bratislava kúpi pozemky potrebné pre rozšírenie Harmincovej ulice

Ide o pozemky súkromných vlastníkov v celkovej výmere 302 m2. Mesto za ne zaplatí 33.430 eur, aby mohlo zrealizovať zámer štvorprúdovej komunikácie.

Bratislava kúpi pozemky potrebné pre rozšírenie Harmincovej ulice
Na snímke primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Foto: TASR - Dano Veselský
 

Bratislava 8. novembra (TASR) – Bratislava vykúpi časť pozemkov, ktoré sú potrebné pre rozšírenie Harmincovej ulice. Návrh na kúpu parciel schválili v stredu poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva.

Konkrétne ide o pozemky súkromných vlastníkov v celkovej výmere 302 m2. Mesto za ne zaplatí 33.430 eur. Starosta Dúbravky Martin Zaťovič upozorňuje, že ide iba o niektoré parcely, ktoré je potrebné vykúpiť, aby sa mohol zrealizovať zámer rozšírenia Harmincovej ulice na štvorpúdovú komunikáciu. "Časť pozemkov bude vykupovať aj súkromný investor, ktorý v tejto lokalite realizuje devoloperský projekt, tieto pozemky ponúkne po odkúpení samospráve," informoval.

Stredajšie rozhodnutie mestských poslancov je však podľa neho i tak dôležitým impulzom, ktorým zámer prechádza z plánovacej do realizačnej fázy. "Ak sa podarí do konca roka vykúpiť ďalšie pozemky, v budúcom roku by sa mohlo začať s rozširovaním Harmincovej ulice," uviedol starosta, ktorý bol priamo na rokovaní mestských poslancov.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pri otváraní tohto bodu rokovania a žiadosti o podporu návrhu zdôraznil, že Harmincova ulica predstavuje jeden z hlavných prístupov do a z Dúbravky. "Jej rozšírenie má strategický význam nielen pre mestskú časť, ale aj mesto ako také," prízvukoval.

Mestský poslanec za Dúbravku Juraj Káčer (Otvorený klub) v diskusii upozornil, že rozšírením Harmincovej ulice dostanú obyvatelia mesta to najdrahšie, čo môžu dostať – čas. "Každý deň tam v zápchach stoja ľudia minimálne pať až sedem minút, čiže do roka im darujeme niekoľko dní života bez státia v kolóne," skonštatoval. Lamačský mestský poslanec Radoslav Olekšák (Klub pre Bratislavu) pripomenul, že územné rozhodnutie na túto stavbu bolo vydané už v roku 2007. "Som rád, že sa teraz konečne veci pohli tak, aby sa mohlo pristúpiť k realizácii," dodal. Poslankyňa Elena Pätoprstá (Bratislavský klub) požiadala, aby sa pri samotnej realizácii rozšírenia pamätalo na preferenciu verejnej dopravy. "Mal by tam byť prednostný pruh pre autobusy," upozornila.

Celková suma z rozpočtu hlavného mesta alokovaná na realizáciu rozšírenia Harmincovej ulice predstavuje aktuálne sumu 133.000 eur, Generálny investor Bratislavy (GIB) začal s procesom výkupu a majetkovo-právneho usporiadania pozemkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR