#DarovacíUtorok pre Nadáciu Výskum Rakoviny

#GivingTuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Všetko to začalo v roku 2012 v USA.

#DarovacíUtorok pre Nadáciu Výskum Rakoviny
Foto: Nadácia Výskum rakoviny
 

Bratislava 27. novembra (OTS) - Vtedy sa newyorská inštitúcia 92nd Street Y rozhodla postaviť sebeckým tradíciám, ako sú Black Friday a Cyber Monday, ktoré spúšťajú predvianočnú nákupnú mániu. Priniesla kontrastný „darovací utorok“. #GivingTuesday je dňom, kedy sa šíri dobro a nezištné dávanie. Komukoľvek, kdekoľvek a akokoľvek. Myšlienka je taká jednoduchá a silná, že sa za päť rokov rozšírila do 98 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí. A tento rok ho Nadácia Pontis po prvýkrát uvádza aj na Slovensku.

A zapája sa aj Nadácia Výskum Rakoviny, ktorá si názov poslovenčila na #DarovacíUtorok.


Vyzývame širokú verejnosť: Podporte verejnú zbierku Nadácie Výskum Rakoviny na zakúpenie dôležitého zariadenia laminárny box (cena do 9000€). Číslo zbierkového účtu je SK96 0200 0000 0024 3484 2458. Toto laboratórne zariadenie je dôležité pre sterilnú prácu s nádorovými bunkami, je potrebné pri ich analýze a identifikácii nádorovo-špecifických znakov. Realizuje sa v ňom aj výskum ochorení, ktoré sú odolné voči klasickej liečbe. Získané výsledky nám pomôžu lepšie pochopiť nádorový proces, čo prispeje k objaveniu nových možností liečby pre pacientov s rakovinou. Spolu s laminárnym boxom, ktorý nadácia zakúpila vďaka vzácnym priateľom z kampane Na kolesách proti rakovine, to bude výrazné obohatenie vedecko-technického parku onkologického výskumu..

 


Na sviatok sv. Mikuláša (6. december) chceme opäť potešiť malých pacientov na detskej onkológii na Kramároch v Bratislave a prispieť na zakúpenie materiálov na ich arteterapiu (druh psychoterapie s využitím výtvarnej činnosti pacientov). Váš príspevok k tomu prispeje. Jeho konečná suma nie je limitovaná ničím!

Sme veľmi vďační za každý finančný príspevok a uisťujeme Vás, že každé euro využívame na stanovené a deklarované ciele. Ďakujeme!!!

 

 

 

Registrové číslo zbierky na MV SR je 000-2017/014268.
Číslo zbierkového účtu je SK96 0200 0000 0024 3484 2458.
Trvanie zbierky do 16.12.2017.


Mediálnym partnerom našej kampane je TASR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

 

 

10:44
Záujem turistov o mesto Košice pretrváva
Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka počet návštevníkov vzrástol takmer o 10.000, pričom tempo rastu zahraničných návštevníkov bolo výraznejšie o 1,2 percenta než u domácich.