Kabínková lanovka na Malinô Brdo prepravila vyše 2,5 milióna turistov

Pri príležitosti 50. výročia výstavby lanovky o tom dnes informovala TASR PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Kabínková lanovka na Malinô Brdo prepravila vyše 2,5 milióna turistov
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš
 

Ružomberok 23. augusta (TASR) - Kabínková lanovka z Hrabova na Malinô Brdo neďaleko Ružomberka prepravila od začiatku prevádzky v roku 1967 už viac ako 2,5 milióna ľudí. Pri príležitosti 50. výročia výstavby lanovky o tom dnes informovala TASR PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

"Narodeniny našej lanovky oslávime v sobotu 26. augusta spolu s našimi návštevníkmi, lebo aj vďaka nim má na svojom konte už päť krížikov. Pripravili sme bohatý program, vystúpenia kapiel Idea, Saténové ruky či Le Payaco. Maškrtné jazýčky poteší pečený býk. Na svoje si prídu aj súťaživé deti či dospelí a na záver všetkých čaká hodnotná tombola o viac ako päťdesiatku skipasov," informoval marketingový manažér strediska Tomáš Gazdarica.

Riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková ocenila širokú ponuku lyžiarskeho strediska aj počas letných mesiacov. "V lete ponúka turistom bikepark s viac ako desiatkou kilometrov trás. Okrem tých pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Zároveň okolie ponúka výborné podmienky na horskú turistiku," upozornila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR