Košická Arcidiecézna charita rozdala za dva týždne 189 ton potravín

Balík s trvanlivými potravinami s hmotnosťou 13,5 kilogramu je určený najodkázanejším osobám v rámci programu Európskej únie FEAD.
Košická Arcidiecézna charita rozdala za dva týždne 189 ton potravín
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Košice 18. marca (TASR) - Vyše 14.000 potravinových balíkov distribuovali pracovníci Arcidiecéznej charity (ADCH) Košice za prvé dva týždne rozvozu v desiatich okresoch Východného Slovenska. Balík s trvanlivými potravinami s hmotnosťou 13,5 kilogramu je určený najodkázanejším osobám v rámci programu Európskej únie FEAD. TASR o tom informovala PR manažérka ADCH Košice Adriana Čurajová.

Balík obsahuje 21 trvanlivých potravín, okrem iného olej, ryžu, cestoviny, šošovicu, hrach, fazuľu, múku, sušené mlieko, sardinky, instantné polievky, ako aj guláš, bravčové mäso a paštétu v konzervách.

"Adresátmi podľa zoznamov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny sú prioritne rodiny s nezaopatrenými deťmi, ktorým sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi a príjemcovia pomoci v hmotnej núdzi, ktorí sú invalidní, sú s ťažkým zdravotným postihnutím alebo dovŕšili vek s nárokom na starobný dôchodok, zároveň však nemajúci príjem zo zárobkovej činnosti," vysvetlila Čurajová.

Distribúcia, ktorú zabezpečuje ADCH Košice, sa týka okresov Košice II až IV, Michalovce, Prešov, Sabinov, Snina, Sobrance, Stropkov a Vranov nad Topľou. Občania sa môžu podľa PR manažérky na sekretariáte charity telefonicky informovať, či sú alebo nie sú do zoznamov príjemcov zaradení.

Všetci príjemcovia, ktorí mali balíky dostať, boli o možnosti ich prevzatia informovaní telefonicky alebo osobnou pozvánkou. Tým, ktorým zdravotný stav nedovoľuje dostaviť sa na prevzatie balíka na oznámenom mieste, je balík odovzdaný priamo v mieste ich trvalého bydliska.

Košická charita celkovo rozdá 18.316 balíkov, čo je 247 ton potravín určených 8.120 príjemcom. Do potravinovej pomoci je zapojená v rámci Slovenskej katolíckej charity, ktorá je partnerskou organizáciou Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny v 41 okresoch Slovenskej republiky. Distribúcia trvá do 10. apríla, najbližšia nadväzujúca distribúcia má plánovaný termín od 17. mája do 21. júna 2017.

ADCH Košice je oficiálnou charitatívnou organizáciou katolíckej cirkvi na Slovensku. Pomáha všetkým, bez ohľadu na rasu, národnosť, politické zmýšľanie či vierovyznanie. V oblasti sociálnych, zdravotníckych, humanitárnych a vzdelávacích služieb pôsobí od roku 1992.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR