M. Poliačik odchádza zo SaS

Poliačikovo meno sa spomína v súvislosti s Progresívnym Slovenskom.
 M. Poliačik odchádza zo SaS
Na snímke poslanec NR SR Martin Poliačik. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 8. novembra (TASR) - Poslanec Národnej rady SR Martin Poliačik odchádza z SaS. Dôvodom majú byť dlhodobo rozdielne názory s vedením napríklad v otázke utečencov. TASR to potvrdili viaceré zdroje z prostredia SaS.

"Ak je táto informácia pravdivá, bude mi to veľmi ľúto," povedal pre TASR Juraj Droba, ktorý informáciu nevie potvrdiť, keďže sa venuje prevažne preberaniu úradu Bratislavského kraja.

Poliačikovo meno sa spomína v súvislosti s Progresívnym Slovenskom (PS). Podľa informácií TASR Poliačik oslovil PS. Majú k sebe blízko a rozprávajú sa. Údajne nie je vylúčené, že liberálov odchod môžu nasledovať aj ďalší členovia SaS.

Liberálov len pred pár mesiacmi opustil Jozef Mihál, ktorý sa pridal k Miroslavovi Beblavému a ďalším nezradeným poslancom a zakladajú politickú stranu SPOLU.

Svojho času z SaS odišla väčšia skupina ľudí okolo Jozefa Kollára, ktorí boli nespokojní s vedením strany. Stalo sa tak po tom, čo Jozef Kollár neuspel vo voľbe predsedu SaS a tým sa stal opäť Richard Sulík.

SaS je dlhodobo podľa prieskumov verejnej mienky najsilnejšia opozičná politická strana. Aktuálne sa jej preferencie pohybujú okolo 15 percent.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR