Minister P. Kažimír poďakoval I. Lesayovi za prípravu predsedníctva

Vládny kabinet dnes odvolal od 15. januára Ivana Lesaya z pozície štátneho tajomníka ministerstva financií, ako aj splnomocnenca vlády SR pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie.
Minister P. Kažimír poďakoval I. Lesayovi za prípravu predsedníctva
Na snímke Ivan Lesay. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 11. januára (TASR) - Vládny kabinet na svojom dnešnom zasadnutí odvolal s účinnosťou od 15. januára Ivana Lesaya z pozície štátneho tajomníka Ministerstva financií (MF) SR, ako aj splnomocnenca vlády SR pre vyjednávanie rozpočtu Európskej únie (EÚ). Lesay ako dočasný tretí tajomník rezortu financií zodpovedal za prípravu a priebeh predsedníctva Slovenska v Rade EÚ.

"Spoločne so svojím tímom počas svojho pôsobenia odviedol skvelú prácu ako už priamo smerom k predsedníctvu, tak aj pri rokovaniach o rozpočte EÚ na rok 2017," zhodnotilo ministerstvo. Výsledky jeho práce podľa MF výrazne prispeli k úspešnému zvládnutiu historicky prvého predsedníctva a pozdvihnutiu reputácie Slovenska v zahraničí.

"Chcel by som týmto poďakovať Ivanovi za odvedenú prácu a popriať mu všetko dobré, veľa šťastia v jeho budúcom profesionálnom živote," reagoval minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR