Na letecké dni v Sliači priletí Airbus A380 priamo z Toulouse

Ako dnes informovali na tlačovej konferencii, tento rok bude na MLD vo vzduchu a na statických ukážkach na zemi vyše 100 lietadiel z 15 krajín sveta.

Na letecké dni v Sliači priletí Airbus A380 priamo z Toulouse
Airbus A380, ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 

Sliač 23. augusta (TASR) - Špičky svetovej leteckej techniky, ale aj doposiaľ najvyššiu divácku návštevnosť očakávajú organizátori tohtoročných Medzinárodných leteckých dní (MLD) SIAF, ktoré sa uskutočnia v sobotu a nedeľu 26. a 27. augusta na Leteckej základni v Sliači. Ako dnes informovali na tlačovej konferencii, tento rok bude na MLD vo vzduchu a na statických ukážkach na zemi vyše 100 lietadiel z 15 krajín sveta.

"Po prvý raz sa na leteckých dňoch predstaví vo vzduchu americký bombardér B-52 a tiež bojové lietadlo B1, ale tou najväčšou hviezdou bude nepochybne lietadlo Airbus A380, ktoré priletí priamo z francúzskeho Toulouse," uviedol Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry, ktorá je spolu s hlavným programovým partnerom - Ministerstvom obrany SR, organizátorom podujatia.

Okrem toho budú nad letiskom lietať napríklad lietadlá F16, MiG29, L-39. Jedným z vrcholov by mala byť sedemčlenná formácia Al Fursan zo Spojených arabských emirátov. Na statickej ukážke návštevníci uvidia napríklad aj nový vojenský vrtuľník Black Hawk, ale tiež množstvo historických strojov.

Letecké dni sa vždy tešia veľkému záujmu verejnosti. Organizátori očakávajú, že môže byť prekonaný rekord podujatia - 120.000 divákov. Podľa Štoksu predpredaj vstupeniek naznačuje, že v sobotu príde viac divákov, ako je doterajšie maximum 65.000 návštevníkov. Upozorňuje preto, že ľudia by mali prísť na letisko v časovom predstihu, aby sa pohodlne dostali na záchytné parkoviská a následne aj na samotnú plochu letiska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR