Národná rada SR má nový videokonferenčný systém

Slúžiť má poslancom aj zamestnancom, ktorí pravidelne komunikujú so zahraničnými inštitúciami.
Národná rada SR má nový videokonferenčný systém
NR SR, ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 11. januára (TASR) - Národná rada SR má nový videokonferenčný systém. Slúžiť má poslancom aj zamestnancom, ktorí pravidelne komunikujú so zahraničnými inštitúciami. Využitím systému sa z dvojdňových služobných ciest do zahraničia stane dvojhodinová záležitosť. Informovala o tom Kancelária NR SR.

Videokonferenčný systém zaobstarala kancelária v rámci úspory prevádzkových nákladov. Systém tvoria dve sústavy. "Prvou je konferenčná miestnosť pre 20 diskutujúcich vybavená monitormi a plnoautomatizovanými troma kamerami. Tie majú schopnosť vyhľadať a sledovať hovoriaceho rečníka a takisto dokážu sledovať prezentujúceho rečníka," opisuje kancelária.

Druhou časťou výbavy je mobilný konferenčný systém. Ten má podľa kancelárie slúžiť najmä na individuálne prenosy, keďže ho možno zapojiť aj priamo v kanceláriách výborov. "Vďaka dostupným technológiám vieme ušetriť množstvo peňazí na doprave a ubytovaní a v neposlednom rade aj čas strávený na cestách," uviedol predseda parlamentu Andrej Danko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR