Pomýlil si preteky F1 s diaľnicou D2? Takto rýchlo sa po nej rútil

Nezodpovednému 27-ročnému vodičovi, ktorý prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 116 km/h, bola na mieste uložená bloková pokuta vo výške 800 eur.

Pomýlil si preteky F1 s diaľnicou D2? Takto rýchlo sa po nej rútil
Bratislavskí policajti v utorok (7.11.) kontrolovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky na cestách Bratislavského kraja. Strážcovia zákona na diaľnici D2 v smere do Českej republiky prichytili aj vodiča, ktorý na vozidle Audi jazdil rýchlosťou 246 km/h. Foto: TASR/KR PZ v Bratislave
 

Bratislava 8. novembra (TASR) – Bratislavskí policajti v utorok (7.11.) kontrolovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky na cestách Bratislavského kraja. Strážcovia zákona na diaľnici D2 v smere do Českej republiky prichytili aj vodiča, ktorý na vozidle Audi jazdil rýchlosťou 246 km/h. TASR informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

"Za štyri hodiny spoločného výkonu služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície zaznamenali policajti až 61 porušení pravidiel cestnej premávky. Z celkového počtu priestupkov mali najväčšie zastúpenie používanie mobilného prístroja počas vedenia vozidla (deväť priestupkov), nepoužitie bezpečnostných pásov (6), ale aj nedodržanie najvyššej dovolenej rýchlosti (6)," povedala Mihalíková.

Policajti na diaľnici D2 zastavili šoféra, ktorý jazdil rýchlosťou 246 km/h. "Nezodpovednému 27-ročnému vodičovi, ktorý prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť o 116 km/h, bola na mieste uložená bloková pokuta vo výške 800 eur," skonštatovala Mihalíková.

Strážcovia zákona vyriešili 51 priestupkov v blokovom konaní, desať napomenutím, dvom vodičom boli pri kontrole zadržané vodičské preukazy a v štyroch prípadoch bolo šoférom zadržané osvedčenie o evidencii vozidla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR