V Tatranskej galérii vystavujú obrazy krajiniek Lukáša Pažitku

Podľa slov riaditeľky môžu návštevníci výstavy sledovať prerod z ťažkej vrstvenej krajiny do novej a zároveň zrozumiteľnejšej tenkej vrstvy vyjadrenia, ktorý je spájaný s odvážnejším koloritom.

V Tatranskej galérii vystavujú obrazy krajiniek Lukáša Pažitku
Tatranská galéria v Poprade. Foto: TASR/Oliver Ondáš
 

Poprad 5. septembra (TASR) – Nadšenci umenia si do 1. októbra v  Tatranskej galérii v Poprade môžu pozrieť výstavu obrazov slovenského umelca Lukáša Pažitku. Ako uviedla riaditeľka Tatranskej galérie Anna Ondrušeková, ide o 27-ročného autora, ktorý sa venuje prevažne krajinomaľbe.

"Jeho maľby sa vo svojej genéze od začiatku vyznačovali tlmeným, kultivovaným a originálnym kolorizmom v nezvyčajných škálach, v nevídaných akordoch, harmónii a disharmónii. V jeho tvorbe prevláda záujem o žáner krajinomaľby, kedy vytvára osobité farebné ekvivalenty videného smerujúce k hlbokému subjektívnemu farebnému výrazu zažitého a precíteného motívu," opísala jeho tvorbu riaditeľka galérie. Podľa jej slov môžu návštevníci výstavy sledovať prerod z ťažkej vrstvenej krajiny do novej a zároveň zrozumiteľnejšej tenkej vrstvy vyjadrenia, ktorý je spájaný s odvážnejším koloritom.

Lukáš Pažitka pochádza z Rožňavy. Vyštudoval Školu úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a následne pokračoval v štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR