V zariadení pre seniorov v Poprade zrekonštruovali 11 bytov

Opravili hygienické jadrá, kuchyne a vymenili elektrické rozvody v celej obytnej jednotke. Súčasťou rekonštrukcie bola aj výmena starého signalizačno-komunikačného systému za nový.

V zariadení pre seniorov v Poprade zrekonštruovali 11 bytov
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 

Poprad 25. septembra (TASR) – V budove zariadenia pre seniorov na Komenského ulici v Poprade zrekonštruovali 11 obytných jednotiek. Pri úprave jednotlivých izieb myslela samospráva najmä na bezbariérovosť.

"Došlo k úpravám hygienických jadier, teda kúpeľní a WC, existujúceho priestoru kuchyne a výmene elektrických rozvodov v celej obytnej jednotke. Súčasťou rekonštrukcie bola aj výmena starého signalizačno-komunikačného systému za nový," uviedol riaditeľ Centra sociálnych služieb v Poprade Jozef Košický. Cena za rekonštrukciu bola vyčíslená na 98.750 eur. Za výmenu signalizačno-komunikačného systému na štyroch poschodiach s novou ústredňou samospráva zaplatila 34.988 eur.

Zo strany klientov boli najpozitívnejšie prijaté bezbariérové úpravy hygienických jadier. "Najväčšiu radosť majú zo sprchovacích kútov so sedačkou a signalizačno-komunikačného systému pre prípad potreby privolania pomoci," doplnil Košický. Celkovo ide o štvrté zrekonštruované poschodie v objekte na sídlisku Západ, v podobnom duchu chce samospráva obnoviť aj zostávajúce štyri.

"Bezbariérovosť, kuchynské linky, signalizačné zariadenia, to všetko sú veci, ktoré pomáhajú ľuďom zabezpečiť komfort a dôstojné prežitie staroby. Budeme preto hľadať prostriedky, aby sme mohli zrekonštruovať aj ďalšie poschodia a zázemie pre našich starších spoluobčanov naďalej skvalitňovať," doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.

V súčasnosti je kapacita zariadenia na sídlisku Západ 97 klientov, v poradovníku je ďalších 95 záujemcov. Celková kapacita všetkých zariadení pre seniorov je 132 klientov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR