V Žiari nad Hronom pribudnú v oddychovej zóne Etapa nové dreviny

Mladí ľudia tu dostanú tiež priestor na vlastný tvorivý prejav na ploche betónového plota, ktorá bude integrálnou súčasťou tohto miesta.

V Žiari nad Hronom pribudnú v oddychovej zóne Etapa nové dreviny
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michaela Zdražilová
 

Žiar nad Hronom 27. novembra (TASR) - V oddychovej zóne Etapa v Žiari nad Hronom doplnia alejovú výsadbu o 39 nových drevín. Nové stromy budú v tejto vyhľadávanej lokalite plniť nielen estetickú funkciu, ale ich prínosom bude aj ochrana pred prachom a hlukom z blízkej miestnej komunikácie.

Mladí ľudia tu dostanú tiež priestor na vlastný tvorivý prejav na ploche betónového plota, ktorá bude integrálnou súčasťou tohto miesta. Na projekt získalo mesto grant vo výške 3000 eur od Nadácie VÚB, informovala PR manažérka VÚB banky Alena Walterová.

Oddychovú zónu v časti Etapa môžu miestni využívať od mája minulého roka. Jej dominantou je takmer 600 metrov dlhá inline dráha, nachádza sa tu aj detské ihrisko, 3D prvky zvieratiek či workout ihrisko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

10:44
Záujem turistov o mesto Košice pretrváva
Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka počet návštevníkov vzrástol takmer o 10.000, pričom tempo rastu zahraničných návštevníkov bolo výraznejšie o 1,2 percenta než u domácich.