Z vládnej dotácie dokončujú obnovu amfiteátra v Trebišove

Viac ako pol milióna eur vyčlenil vládny kabinet ešte v novembri 2015 na výjazdovom zasadnutí v Trebišove na obnovu amfiteátra a rekonštrukciu krytej plavárne.

Z vládnej dotácie dokončujú obnovu amfiteátra v Trebišove
Ilustračná snímka Foto: TASR/Branislav Račko
 

Trebišov 11. augusta (TASR) – Novú podobu získava v týchto dňoch priestor mestského amfiteátra v Trebišove. Práce na jeho obnove začali v máji, ukončené by mali byť tento mesiac.

"Vďaka prostriedkom vo výške 85.000 eur, ktoré sa podarilo mestu získať od vlády SR, sa realizuje zastrešenie pódia a vybudovanie sedenia pre divákov," uviedla pre TASR hovorkyňa mesta Trebišov Martina Mištaničová.

Zastrešenie pódia je riešené tieniacou plachtou, ktorú mesto objednalo na mieru. Strešný materiál dodávateľ namontuje na nosnú železnú konštrukciu. Oblúkový priehradový oceľový nosník na uchytenie plachty je už osadený.

"Zároveň v týchto dňoch vysúťažená firma postupne dodáva a ukotvuje spolu 94 kusov parkových lavičiek s betónovými segmentmi," doplnila hovorkyňa.

Vládny kabinet ešte v novembri 2015 na výjazdovom zasadnutí v Trebišove vyčlenil peniaze na obnovu amfiteátra a rekonštrukciu krytej plavárne, celkovo v sume 517.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR