Alena Zsuzsová: Prokuratúra nepredložila jediný dôkaz o objednávke vrážd 

2023. April 25. - 09:24

Obžalovaná Alena Zsuzsová tvrdí, že prokuratúra nepredložila jediný dôkaz o tom, kedy a ako si mala objednať vraždu novinára Jána Kuciaka i pripravované vraždy prokurátorov. Odmietla tiež, že si mal u nej vraždy objednať Marian Kočner. Vyplýva to z jej pondelkovej výpovede pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

Alena Zsuzsová: Prokuratúra nepredložila jediný dôkaz o objednávke vrážd 
Foto: TASR archív

"Neexistuje o tom žiadna komunikácia ani svedecká výpoveď, okrem protichodných výpovedí Zoltána Andruskóa," zdôraznila s tým, že jeho výpovede považuje za klamstvá.

Nie je podľa nej ani žiadny dôkaz o tom, že by si ktorúkoľvek z vrážd u nej objednal Marian Kočner. "Napriek tomu to obžaloba uvádza," podotkla.

Ďalej uviedla, že Zoltánovi Andruskovi nikdy nedala žiadne peniaze za žiadnu vraždu. Potvrdila, že sa zoznámili približne v roku 2010. Komunikácia extrahovaná z aplikácie Threema podľa nej nie je úplná a mala byť upravovaná. Tvrdí, že význam emotikonov vysvetlila.

Na prípadné otázky prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, rovnako ako Marian Kočner, odmietla odpovedať. Zdôvodnila to tým, že sú podriadení špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, s ktorým sa mala v minulosti stretnúť.

Tvrdí, že v prípravnom konaní vypovedala pod tlakom zastrašovania a urážok zo strany orgánov činných v trestnom konaní a "neskutočným lynčom médií". Podotkla, že trpí panickou poruchou.

Senát ŠTS pojednával v pondelok od 9.00 h až takmer do 20.00 h. Hlavné pojednávanie bolo odročené na tri májové termíny. Najbližšie na utorok 9. mája.

Prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Matúša Harkabusa mrzí, že Alena Zsuzsová odmietla odpovedať na otázky prokurátorov.

"Mali sme na ňu dosť otázok. Platí to obdobne aj o Marianovi K.," uviedol. V súvislosti s komunikáciou medzi Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom prostredníctvom internetovej aplikácie povedal, že "sú tam určité veci, a tých vecí nie je málo, ktoré nie sú vysvetliteľné inak ako tak, že sa bavia o niečom zlom".

(1/2) Cikkünk a következő oldalon folytatódik. Kérjük lapozzon előre: