Aliancia: Koalícia stratila svoj kredit a potopila svoju vlajkovú loď

2022. May 4. - 18:46

Súčasná koalícia stratila svoj kredit a potopila svoju vlajkovú loď, s ktorou išla do volebného súboja a vládnutia. Skonštatovala to mimoparlamentná maďarská strana Aliancia na margo výsledku hlasovania o vydaní lídra Smeru-SD Roberta Fica na trestné stíhanie

Aliancia: Koalícia stratila svoj kredit a potopila svoju vlajkovú loď
Foto: archív

"Táto koalícia dnes celkom stratila svoj kredit. Po dvoch rokoch chaosu, nezvládnutia pandemickej a hospodárskej krízy potopila svoju vlajkovú loď, s ktorou išla do volebného súboja a vládnutia," uviedla strana v stanovisku, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Konrád Rigó, ktorý v súčasnosti vedie platformu Mosta-Híd v strane Aliancia, poznamenal, že koalícia neprešla ani skúškou z protikorupčného boja.

"Obnovenie dôvery v spravodlivosť a právny štát sa má začať v parlamente. Po tom, čoho sme boli svedkami dnes, si môžeme byť celkom istí, že ideme opačným smerom,"

podotkol.

Poslanci v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť prokuratúry o vzatie Fica do väzby. Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74. Za vzatie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS, ako aj väčšina poslancov OĽANO s výnimkou Romany Tabák, ktorá nehlasovala, a Kataríny Hatrákovej, ktorá sa zdržala. Pri hlasovaní sa zdržali aj poslanci hnutia Sme rodina.

TASR