Aliancia: Vláda premrhala šancu na vylepšenie svojho programu

Vláda Eduarda Hegera (OĽANO) premrhala šancu na opravenie chýb v programovom vyhlásení vlády. Namiesto toho schválila program kabinetu Igora Matoviča (OĽANO) po kozmetických úpravách. Tvrdia to predstavitelia vznikajúcej strany Aliancia - Szövetség. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Most-Híd Klára Magdeme.

Aliancia: Vláda premrhala šancu na vylepšenie svojho programu
Foto: Parameter - archív

“Najdôležitejšie je, aby sa každý občan na Slovensku cítil rovnocenným bez ohľadu na národnosť alebo na región, v ktorom žije. Aliancia zaslala svojich 15 bodov, ktoré sledovali tento cieľ. Je smutné, že vláda Eduarda Hegera nepovažovala ani jeden z týchto bodov za natoľko dôležitý, aby bol zaradený do nového programového vyhlásenia vlády," 

skonštatoval predseda SMK-MKP Krisztián Forró. Líder hnutia Összefogás-Spolupatričnosť Szabolcs Mózes kritizoval, že program nereflektuje na situáciu zapríčinenú pandémiou ochorenia COVID-19. Predseda Mosta-Híd László Sólymos si myslí, že osobné spory koaličných partnerov nie sú zďaleka vyriešené. 

“Sme svedkami zamrznutého konfliktu, ktorý môže vyeskalovať pri hociktorom spornom bode do otvorenej vojny v koalícií. Takto sa nedá presadiť žiadna reforma,” 

uviedol.

Staronový kabinet podľa Aliancie nekladie dostatočný dôraz na rozvoj menej rozvinutých regiónov a zrejme ani na rozvoj cestnej infraštruktúry.

Vláda Eduarda Hegera (OĽANO) má dôveru poslancov Národnej rady (NR) SR. Za programové vyhlásenie vlády (PVV), a teda aj za dôveru kabinetu, hlasovalo v utorok 89 členov snemovne zo 144 prítomných, proti bolo 55 poslancov. Potrebných bolo minimálne 76 hlasov.

TASR