B. Gröhling: Zaočkovanosť detí od 12 do 17 rokov je na úrovni 22 percent

2021. August 31. - 09:48

Zaočkovanosť detí vo vekovej kategórii od 12 rokov do 17 rokov proti ochoreniu COVID-19 je aktuálne na úrovni 22 percent. Pre TASR to počas pondelkového rozhovoru povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). 

B. Gröhling: Zaočkovanosť detí od 12 do 17 rokov je na úrovni 22 percent
Foto: AP

"Na základe dát, ktoré sme dostali z Národného centra zdravotníckych informácií, nám od minulého mesiaca poskočilo zaočkovanie v rámci vekovej kategórie 12+ až 17 rokov z 19 na 22 percent,"

povedal minister školstva. Najvyššia zaočkovanosť je v okrese Bratislava (48 percent), nasleduje Senec (44 percent) a Pezinok (38 percent). Zaočkovanosť nad 30 percent dosiahli aj v okresoch Dunajská Streda (31 percent), Banská Bystrica, Malacky, Trenčín, Trnava a Žilina (zhodne všetky po 30 percent).

Naopak, najnižšia zaočkovanosť je v okresoch Medzilaborce (osem percent), Gelnica, Revúca, Rimavská Sobota a Svidník (zhodne všetky po deväť percent). Minister poznamenal, že ho mrzí, že zaočkovanosť je v týchto okresoch nízka.

"Vieme, že v niektorých týchto okresoch neprebiehalo dištančné vzdelávanie plnohodnotne, takže sa budeme musieť zamerať na tieto okresy,"

uzavrel.

TASR