B. Kollár: O stretnutí R. Fica s Marianom K. viem z dôveryhodného zdroja

Líder opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár tvrdí, že má informáciu o stretnutí predsedu strany Smeru-SD Roberta Fica s obžalovaným Marianom K. v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora z dobre informovaného a dôveryhodného zdroja. Kollár to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy s tým, že dôkaz má potvrdený a ak bude orgánmi činnými v trestnom konaní požiadaný, tak ho zverejní.

B. Kollár: O stretnutí R. Fica s Marianom K. viem z dôveryhodného zdroja
Foto: TASR – Jakub Kotian

„Mám to zo zdroja, ktorý sa nám aj v minulosti osvedčil”

– podotkol Kollár. Na to, že sa mal Fico stretnúť s Marianom K., obžalovaným z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, upozornil líder Sme rodina minulý týždeň v diskusnej relácii TV Markíza. Vyhlásil v nej, že Fico sa stretol s Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, kde sa podľa neho dohadovali o tom, ako si rozdelia prokuratúru a ako sa bude voliť Trnka. Zo stretnutia podľa Kollára existujú aj záznamy.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár v relácii Sobotné dialógy uviedol, že nič o takomto stretnutí nevie a informácie má len z médií. 

„Ak pán Kollár má dôkazy, bolo by užitočné, aby boli aj zverejnené”

– povedal Bugár.

Fico minulý týždeň reagoval, že nebude konkretizovať, či sa stretol alebo nestretol s obžalovaným Marianom K. v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora. "Ak niečo je, zverejnite to," vyzval médiá na utorkovej (4. 2.) tlačovej konferencii s tým, že ho nemajú otravovať s nezmyslami. Fico zopakoval, že Mariana K. stokrát stretol na spoločenských podujatiach médií. Podotkol, že práve médiá ho spoločensky vytvorili. K tomu, či bol v danej veci vypovedať na polícii, sa jednoznačne nevyjadril. 

„Ja chodím na políciu ako na husle, už ani neviem k čomu som bol vypočúvaný kedy”

– uviedol.

TASR