Bratislava: Pre nález leteckej bomby je v centre paralyzovaná doprava

Pre nález leteckej bomby v Bratislave na Chalupkovej ulici je paralyzovaná verejná i individuálna doprava. Polícia musela totiž uzavrieť ulice v okolí Chalupkovej a Mlynských nív.

Bratislava: Pre nález leteckej bomby je v centre paralyzovaná doprava
Foto: TASR

"Paralyzované sú autobusové a trolejbusové linky MHD v centre mesta. Električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu," 

informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. 

Autobusový dopravca Slovak Lines informuje o uzavretí autobusovej stanice na Bottovej ulici a priľahlých ulíc. 

"S bezpečnostnými zložkami koordinujeme a opätovné otvorenie stanice odhadujeme zhruba za tri hodiny," 

uviedol na sociálnej sieti dopravca. Autobusové spoje s vozidlami, ktoré sa momentálne nachádzajú v priestoroch stanice, aktuálne nepremávajú až do opätovného otvorenia stanice. 

Ostatné spoje, ktoré boli v teréne pred uzavretím stanice, budú podľa dopravcu premávať. V smere Senec a Pezinok však obslúži cestujúcich zastávka na Prievozskej ulici. V smere na Šamorín môžu cestujúci nastupovať a vystupovať na Pažítkovej ulici a na smer Záhorie môžu využiť zastávku na Račianskom mýte. 

"Diaľkové a medzinárodné spoje budú premávať z Bajkalskej ulice," 

spresnil Slovak Lines.

V centre Bratislavy sa pre nález leteckej bomby začínajú tvoriť aj rozsiahle kolóny. Zelená vlna RTVS informuje o uzavretí ulíc Mlynské Nivy, Košická, Landererova, Karadžičova v okolí autobusovej stanice.

Bratislavskí krajskí policajti v utorok ráno informovali o náleze leteckej bomby na stavenisku na Chalupkovej ulici. Pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov, ako aj autobusovej stanice. Polícia žiada občanov, aby sa vyhli miestu nálezu, priľahlým uliciam a aby sa riadili pokynmi polície, ak sa nachádzajú na mieste.

TASR