Bratislavčania sa môžu cez horúčavy osviežiť v kúpaliskách i jazerách

Bratislavčania sa môžu v aktuálnych horúčavách ochladiť v kúpaliskách i prírodných jazerách. Väčšina z nich je už prístupná verejnosti.

Bratislavčania sa môžu cez horúčavy osviežiť v kúpaliskách i jazerách
Foto: TASR

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe informuje, že sú už otvorené letné kúpaliská Rosnička v Dúbravke, kúpalisko v Lamači, kúpalisko Tehelné pole v Novom Meste či kúpalisko Delfín v Ružinove. Riaditeľ STaRZ Peter Vojtko pre TASR uviedol, že otvorené sú aj Zlaté piesky, oficiálne sa tu však sezóna začne v sobotu (15. 6.). Zatvorené sú doteraz kúpaliská Krasňany, kde zatiaľ predpokladajú otvorenie 21. júna a kúpalisko Rača, kde sa má sezóna začať od 28. júna.

Prevádzkovateľ letného kúpaliska Matadorka v Petržalke na sociálnej sieti informuje, že finišujú s prípravami na novú letnú sezónu.

„Brány kúpaliska Matadorka plánujeme otvoriť v druhej polovičke júna. Ak sa nám však všetko podarí pripraviť v predstihu a počasie nám bude priať, tak aj skôr, a to už cez víkend 15. a 16. júna”

– spresnil. Prevádzkovateľ kúpaliska Mičurin na sociálnej sieti napísal, že kúpalisko otvoria 1. júla.

Bratislavčania sa môžu osviežiť aj v jazerách, akým je napríklad Veľký Draždiak v Petržalke. Od 27. júna do konca augusta tu bude prítomná aj vodná záchranná služba. Na letnú sezónu pripravujú už od apríla aj areál jazera Kuchajda. V týchto dňoch sa podľa starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého robia odbery vody z jazera na rozbor.

„Podľa ich výsledku uvidíme, či je voda vhodná na kúpanie pre ľudí”

– podotkol. Obľúbeným miestom Bratislavčanov na kúpanie sa je aj Rusovské jazero či Malé jazero pri Čunove.

tasr