Čaputová a Pavel navštívili ukrajinské mesto Boroďanka

2023. April 28. - 09:24

Prezidentka SR Zuzana Čaputová a český prezident Petr Pavel navštívili v piatok ráno v rámci svojej návštevy Ukrajiny mesto Boroďanka, ktoré na začiatku invázie zničili ruské jednotky. TASR o tom informuje na základe správy portálu ČT24. 

Čaputová a Pavel navštívili ukrajinské mesto Boroďanka
Foto: TASR

Čaputová a Pavel dorazili do Kyjeva vlakom. Podobne ako iní štátnici cestovali z poľského mesta Przemyśl, kam ich policajná kolóna priviezla z letiska v meste Rzeszów. Počas ich návštevy platia prísne bezpečnostné opatrenia. Hlavy štátov sprevádza ozbrojená ochranka a pre bezpečnosť museli mať počas celej cesty vypnuté mobilné telefóny.

Pavel s Čaputovou majú na programe aj stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Informáciu o ich príchode do Kyjeva potvrdil aj hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Pre Pavla, ktorý bol do úradu prezidenta ČR uvedený v marci tohto roku, je to prvá cesta na Ukrajinu. Čaputová už Kyjev navštívila vlani v máji.

Pavel a Čaputová na návštevu Kyjeva pricestovali potom, čo sa celé územie Ukrajiny v noci na piatok stalo terčom leteckých útokov. Protivzdušná obrana bola aktivovaná aj v hlavnom meste Kyjev.

TASR