D. Streda: Divadelnú sálu v kultúrnom stredisku vybavili klimatickým zariadením

V mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) v Dunajskej Strede dokončili v uplynulých dňoch montáž novej modernej vzduchotechniky. Na chýbajúcu klimatizáciu sa sťažovalo najmä obecenstvo divadelnej sály. Samospráva mesta vyčlenila na tento účel 200.000 eur.

D. Streda: Divadelnú sálu v kultúrnom stredisku vybavili klimatickým zariadením
Ilustračná fotka: Parameter

Ako informovala, táto suma mala byť najskôr použitá na prestavbu kinosály na priestory komorného divadla. Napokon ju neuskutočnili, preto poslanci preskupili predmetný finančný balík na zavedenie vzduchotechniky. Vybudovanie novej klimatizácie bolo neodkladné a aj samotní diváci často namietali, že v sále je dusno a vzduch je prehriaty.

Dunajskostredský kultúrny dom je pritom miestom viacerých akcií v roku. Od začiatku sezóny, respektíve od októbra tohto roka, sa uskutoční sedem predstavení pre dospelých a tri detské predstavenia.

Rozpočet Dunajskej Stredy na rok 2019, z ktorého sa realizuje viacero investícií, dosahuje približne 22 miliónov eur. Samospráva vyčlenila aj 15.000 eur na vzduchotechniku mestskej športovej haly. Okrem toho realizuje rekonštrukciu ciest či školských kuchýň.

TASR