Do hodiny chytila dvoch mužov, čo išli vo Vrakúni okradnúť starenku

Dvom neznámym mužom otvorila uplynulý piatok (10. 1.) dopoludnia 89-ročná žena v obci Vrakúň v okrese Dunajská Streda. Muži na pozemok a aj do domu vošli bez jej pozvania s úmyslom ukradnúť cennosti alebo peniaze.

Do hodiny chytila dvoch mužov, čo išli vo Vrakúni okradnúť starenku
Foto: Polícia – Trnavský kraj

Krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová uviedla, že vďaka tomu, že žena začala kričať o pomoc a že ju počuli susedia a privolali políciu, sa podarilo mužov do hodiny zaistiť.

„Na pozemok sa dostali bez násilia, brána síce bola zamknutá, no z vnútornej strany bol na nej zavesený kľúč. Keď starenka otvorila dom, jeden muž odpútaval v kuchyni pozornosť, zatiaľ čo druhý prehľadával izbu”

– uviedla hovorkyňa. Preľaknutá žena vyšla z domu a začala volať o pomoc. 

„Páchatelia, keďže nič nenašli, bez ukradnutých vecí opustili jej dom. Volanie o pomoc započuli susedia, ktorí neváhali a privolali políciu”

– dodala Kredatusová.

Polícia z kamerových záznamov v obci, popisu páchateľov a miestnej znalosti zakrátko páchateľov našla. 

„Vyšetrovateľ obvinil päťkrát súdne trestaného 37-ročného Roberta a 22-ročného raz trestaného Nikolasa zo zločinu porušovania domovej slobody a zločinu krádeže v štádiu pokusu. Oboch obvinených polícia počas víkendu na základe príkazu sudcu eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny im k už odslúženým rokom vo väzení môže pribudnúť ďalších tri až desať rokov”

– dodala.

TASR