Drogový biznis na Záhorí ukončila policajná akcia (VIDEO)

2022. April 21. - 18:40

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Malackách sa už niekoľko týždňov intenzívne zaoberajú vyšetrovaním drogovej trestnej činnosti, ku ktorej dochádzalo minimálne od januára v okolí obce Malé Leváre a v meste Malacky.

Drogový biznis na Záhorí ukončila policajná akcia (VIDEO)
Foto: screenshot

Informuje o tom Polícia - Bratislavský kraj na sociálnej sieti s tým, že policajti zadržali celkovo osem osôb, pričom následne päť osôb bolo umiestnených do cely policajného zaistenia.

V rámci vyšetrovania vykonali policajti kriminálnej polície v Malackách v súčinnosti s policajtmi bratislavského pohotovostného policajného útvaru na základe súhlasu sudcu okresného súdu policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov tejto trestnej činnosti.

Počas akcie zrealizovali tri domové prehliadky, dve prehliadky osobných motorových vozidiel a osem osobných prehliadok.

"Policajti zadržali celkovo osem osôb, pričom z uvedeného počtu bolo následne päť osôb umiestnených do cely policajného zaistenia. Jedna zo zadržaných osôb je mladistvá – dievča vo veku 16 rokov," spresnila polícia.

Podľa polície pri domových prehliadkach bolo zaistené väčšie množstvo kryštalického materiálu, ktorý bol zaslaný na skúmanie Kriminalistickému a expertíznemu ústavu Policajného zboru.

"Vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym osobám sa v súčasnosti intenzívne zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Malackách. Zo strany policajného vyšetrovateľa bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi," dodala polícia.

TASR