DRUCKER: Po upozornení na A. Vadalu som ho vymazal z profilu

Minister zdravotníctva má na sociálnej sieti vytvorené dva profily, jeden je súkromný, v druhom prípade ide o verejnú stránku.
DRUCKER: Po upozornení na A. Vadalu som ho vymazal z profilu
Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker počas tlačovej konferencie v Bratislave 9. marca 2018. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 9. marca (TASR) – Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) potvrdil, že medzi priateľmi na sociálnej sieti mal talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, avšak nepozná ho osobne. Uviedol to počas piatkovej tlačovej konferencie v Bratislave.

Drucker má na sociálnej sieti vytvorené dva profily, jeden je súkromný, v druhom prípade ide o verejnú stránku. "Snažil som sa vždy, keď som si schvaľoval priateľov, pozrieť sa, či tam nie sú nejaké prejavy xenofóbie alebo násilnosti. Nepamätám si, pri akej príležitosti sa mi pán Vadala dostal medzi priateľov na Facebooku," povedal Drucker.

Podotkol, že keď bol na jeho osobu upozornený, z priateľov si ho vymazal. "Rozhodol som sa, že si z môjho súkromného profilu stiahnem všetky osoby, ktoré osobne nepoznám," vysvetlil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR