Dvaja vodiči si neďaleko Šale urobili preteky na ceste prvej triedy

2020. June 29. - 12:30

Dvaja vodiči osobných vozidiel si v sobotu (27. 6.) urobili preteky na ceste prvej triedy medzi obcami Trnovec nad Váhom a Jatov. Povolenú rýchlosť 90 kilometrov za hodinu prekročili o vyše 70 kilometrov.

Dvaja vodiči si neďaleko Šale urobili preteky na ceste prvej triedy
Foto: Polícia SR – Nitrianský kraj

Dopravní policajti zo Šale namerali vodičovi vozidla BMW X5 rýchlosť 163 kilometrov za hodinu, za ním idúcemu vodičovi vozidla Kia 162 kilometrov za hodinu.

„Obom vodičom uložili blokovú pokutu vo výške 800 eur. Jeden z vodičov blokovú pokutu zaplatil na mieste. Druhému bol vodičský preukaz zadržaný z dôvodu insolventnosti a má 15 dní na uhradenie blokovej pokuty,“

informovala polícia na sociálnej sieti.

V ten istý deň sa šalianski dopravní policajti zamerali aj na dodržiavanie povolených rýchlostí motocyklistami. Na rovnakej ceste, ako pretekali dvaja vodiči osobných vozidiel, namerali vodičovi motocykla Suzuki rýchlosť 152 kilometrov za hodinu. Povolenú rýchlosť na ceste prvej triedy prekročil o 62 kilometrov. Policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 400 eur, ktorú na mieste uhradil.

Vo večerných hodinách sa policajti presunuli na cestu II/573 do blízkosti obce Dlhá nad Váhom. Tam spozorovali maďarského vodiča vozidla VW Passat. Vodič prekročil povolenú rýchlosť o 60 kilometrov za hodinu. Policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 300 eur. Keďže ju nezaplatil na mieste, bol mu z dôvodu insolventnosti zadržaný vodičský preukaz.

TASR