Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe

2021. March 9. - 14:50

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel budú naďalej väzobne stíhaní, rovnako ako aj ďalší dvaja obvinení a zadržaní v kauze Mýtnik. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe
Foto: kolláž

"Senát 5T NS SR na neverejnom zasadnutí v pondelok (8. 3.) zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených F.I., P.B., M.G., J.R. Sťažnosti obvinení podali proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z 1. februára, ktorým boli vzatí do väzby,"

uviedla hovorkyňa.

Okrem Petra Brhela a Františka Imreczeho zobral ŠTS vo februári do väzby aj Janu Rovčaninovú a bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu. Všetci sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku.

Peter Brhel je bratom podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je rovnako obvinený v rámci policajnej akcie Mýtnik. Toho zobral právoplatne do väzby NS SR 1. marca. U neho skonštatoval odvolací súd dôvody útekovej a kolúznej väzby.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

TASR