Hasiči zasahujú pri požiari bytového domu v Prešove, kde došlo k výbuchu

2019. December 6. - 13:49

Z bytovky v Prešove, v ktorej vybuchol plyn, vypadla najmenej jedna osoba z balkóna.

Hasiči zasahujú pri požiari bytového domu v Prešove, kde došlo k výbuchu
Foto: Polícia SR

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari bytového domu v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu.

Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) 25 hasičov bolo vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu. Podľa informácií Polície SR hrozí kolaps budovy a ďalšie výbuchy.

„Na miesto sme vyslali až šesť posádok záchrannej zdravotnej služby, aby pomohli zraneným. Zatiaľ nemáme úplné informácie o ich počte či prípadných obetiach” – uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

„Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 h. Podľa ohlasovateľa udalosti by sa na mieste mali nachádzať aj obete, avšak zasahujúci hasiči túto informáciu zatiaľ nepotvrdili”

– povedala Farkasová. Podľa predbežných informácií malo k výbuchu plynu dôjsť medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy.

Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy. Na miesto smeruje MUSAR (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí) tím zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline na vyhľadávanie osôb zo závalov, ťažká technika zo Záchranných brigád HaZZ v Humennom a Žiline a štábne vozidlo HaZZ z Košíc.

Na miesto smerujú hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ.

(1/2) Cikkünk a következő oldalon folytatódik. Kérjük lapozzon előre:
Tags: vybuch