HaZZ: Pátranie po 13-ročnom chlapcovi vo Váhu pokračuje aj v utorok

Pátracia akcia po 13-ročnom chlapcovi, ktorý v pondelok (7. 6.) okolo 17. hodiny skočil do rieky Váh pri obci Šúrovce, časti Varov Šúr, v okrese Trnava pokračuje aj v utorok.

HaZZ: Pátranie po 13-ročnom chlapcovi vo Váhu pokračuje aj v utorok
Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Záchranné práce museli byť v pondelok vo večerných hodinách prerušené pre tmu a silný tok rieky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová. 

„Na miesto boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a šiestimi kusmi techniky. Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty,”

dodala Košťálová.

Mário Bihári odišiel včera, okolo 15:20 h, z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh.

Krátko po 17:00 h sa mal dostať do vody a mal ho strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112.

Po chlapcovi začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ako aj viacerí dobrovoľníci. Po chlapcovi pátrali až do neskorého večera. Mária sa im, žiaľ, nepodarilo nájsť. 

Dnes pokračuje pátracia akcia za pomoci vrtuľníka letky MV SR, ako aj viacerých zložiek polície, hasičov a dobrovoľníkov. 

Mário je 150 cm vysoký, štíhlej postavy, má hnedé oči. Má krátke tmavo-hnedé vlasy na bokoch vystrihané. Na brade má jazvu po úraze, pod ľavým uchom má materské znamienko o veľkosti 5 cm, a na lýtku ľavej nohy má materské znamienko o veľkosti cca 5 cm. Naposledy mal oblečené biele tričko s čiernymi fľakmi, šedé teplákové krátke nohavice nad kolená a olivovo-biele tenisky nad členky. 

TASR/PZ