HUF: 397.96 Ft

CZK: 24.703 Kč

28 °C

13 °C

09. 06. 2023. piatok

Stanislava

Prezident ocenil prácu 16 osobností z kultúry, vedy či športu

Prezident SR Ivan Gašparovič udelil dnes pri príležitosti 21. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky štátne vyznamenania. Ocenil nimi prácu 16 osobností z rôznych sfér spoločenského života. V Rytierskej sieni Bratislavského hradu si prevzali jedno z vysokých ocenení – Rad Bieleho dvojkríža II. a III. triedy, Rad Ľudovíta Štúra II. a III. triedy, Pribinov kríž I. a II. triedy a Medailu prezidenta SR.

Sme: Kotleba už sedel na štátnej akcii

Predsedovia samosprávnych krajov patria medzi vybraných hostí. Pre prezidenta SR to bola posledná príležitosť predstaviť výber ocenených. Gašparovič včera ocenil aj bojovníka proti fašizmu, letca britských RAF Imricha Gablecha, ktorého po vojne tak ako ostatných účastníkov západného odboja komunisti zbavili funkcie.

OĽaNO žiada prezidenta, aby vrátil zákon o ochrane prírody

Poslanci Národnej rady SR za OĽaNO Mikuláš Huba, Martin Fecko a Ján Mičovský žiadajú listom prezidenta SR Ivana Gašparoviča, aby nepodpísal vládnu novelu zákona o ochrane prírody a krajiny a aby ju vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie.

Prezident I. Gašparovič otvoril v nemocnici v Šaci Estetique centrum

Prezident SR Ivan Gašparovič dnes počas návštevy súkromnej Nemocnice Košice-Šaca ocenil jej výsledky, moderné vybavenie, ako aj úroveň starostlivosti o pacientov. V priestoroch nemocnice zároveň slávnostne otvoril nové plastické a dermatologické pracovisko Estetique centrum.

Vymenoval 35 nových vysokoškolských profesorov

Prezident Ivan Gašparovič dnes vymenoval 35 nových vysokoškolských profesorov. Medzi akademickú elitu sa zaradilo 13 žien a 22 mužov. Profesorom v odbore filmové umenie a multimédiá sa napríklad stal režisér Martin Šulík, v odbore ochrana osôb a majetku zasa niekdajší šéf Úradu finančnej polície Jozef Stieranka.

August 27.
August 16.
July 17.
July 5.
June 11.
June 10.
June 7.
May 12.
May 9.
May 6.
April 27.
April 11.
April 4.
March 29.
March 19.
Najnovšie