J. Naď očakáva v súvislosti s dianím na Ukrajine zhoršovanie situácie

2022. February 23. - 11:03

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) očakáva v súvislosti s dianím na Ukrajine zhoršovanie situácie. Naďalej však verí, že všetci, ktorí zamýšľajú vojensky napadnúť Ukrajinu, to prehodnotia. Hovorí o najhoršej bezpečnostnej situácii od konca druhej svetovej vojny v Európe. Zvýšený počet utečencov na hranici Slovenska zatiaľ neevidujú. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády. 

J. Naď očakáva v súvislosti s dianím na Ukrajine zhoršovanie situácie
Foto: TASR

"Evidujeme nové a nové vojenské jednotky Ruskej federácie, ktoré sa umiestňujú do bojových formácií. Aj plánované diplomatické rokovania boli zrušené, pretože viacerí spojenci tvrdia, že už nemajú význam, pretože čokoľvek sa dohodne, tak je následne zo strany Putinovej administratívy porušené, veci, ktoré sú dohodnuté, neplatia," zhodnotil minister. Za zlú bezpečnostnú situáciu v Európe viní minister režim ruského prezidenta Vladimira Putina.

Naď deklaroval, že robia všetko pre to, aby v prípade zhoršenia situácie mohli rýchlo konať. Zopakoval, že v reakcii na situáciu na Ukrajine zvýšili Ozbrojené sily SR bojovú pohotovosť pre prípravu na utečenectvo.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) pred rokovaním vlády uviedol, že vzhľadom na stabilizujúcu sa pandemickú situáciu a situáciu na Ukrajine budú do piatka stiahnutívojaci z nemocníc.

„Zatiaľ podľa informácií z nemocníc je situácia stabilná, s vysokou pravdepodobnosťou prikročíme v budúcom týždni aj k stiahnutiu triážnych stanov, ktoré nie sú v súčasnosti potrebné,“ dodal Lengvarský.

TASR