Error message

Notice: unserialize(): Error at offset 22 of 27 bytes in variable_initialize() (line 935 of /var/www/parameter.sk/web/includes/bootstrap.inc).

Jourová:Vraždu Kuciaka by mohla riešiť vznikajúca Európska prokuratúra

Podobný názor má aj rakúsky minister spravodlivosti Josef Moser.
Jourová:Vraždu Kuciaka by mohla riešiť vznikajúca Európska prokuratúra
Na snímke eurokomisárka pre spravodlivosť, ochranu spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová. Foto: TASR - Vladimír Benkov/MV SR
Brusel 9. marca (TASR) - Vražda slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice by podľa názoru komisárky EÚ pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věry Jourovej mohla byť symbolickým prípadom pre vznikajúcu Európsku prokuratúru. Musí sa však potvrdiť, že v tomto prípade skutočne došlo k zneužitiu eurofondov, uviedla Jourová v piatok podľa agentúry DPA v Bruseli, kde sa konalo stretnutie ministrov spravodlivosti EÚ.

Podobný názor má aj rakúsky minister spravodlivosti Josef Moser. "Bol by to dobrý symbolický prípad, keby už Európska prokuratúra bola zriadená," konštatoval.

Jourová zároveň zdôraznila, že Európska prokuratúra, ktorú podporuje 20 členských štátov EÚ, začne fungovať až v roku 2020 a jej pôsobenie nebude retroaktívne.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu našli 25. februára mŕtvych v ich dome v obci Veľká Mača. Boli zavraždení približne tri dni predtým. Kuciakova vražda zrejme súvisí s jeho novinárskou prácou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR