Juraj Bugár: Ladislav Alföldi pred zavraždením so svojou obeťou žartoval

2020. September 10. - 16:16

Na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený člen skupiny sátorovcov Juraj Bugár vo štvrtok vypovedal pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) k vražde bieleho koňa Petra Nagya.

Juraj Bugár: Ladislav Alföldi pred zavraždením so svojou obeťou žartoval
Fotky: archív Parameter

Toho mal zavraždiť - zastreliť obžalovaný Ladislav Alföldi.

V procese je okrem neho obžalovaný František Dora, jeho syn František Dora mladší a Roland Szamaránszky. Čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Podľa obžaloby mali svoje obete zadržať v prezlečení za policajtov.

Vražda Nagya sa podľa svedka, ktorý prvý raz pred ŠTS vypovedal už 3. septembra, odohrala niekedy v rokoch 2011 - 2012. Bugár sa na nej podieľal len ako šofér Ladislava Alföldiho a aj vykopal jamu zavraždenému. O pomoc pri vražde ho požiadal obžalovaný František Dora mladší - teda syn starostu Dolného Chotára.

Zavraždeného hľadala podľa informácií Bugára polícia za podvody na DPH. Svedok nebol dohodnutý s Ladislavom Alföldim na spôsobe zavraždenia Nagya.

"Strelil ho do hlavy. Už neviem, z ktorej strany. Pred výstrelom Laci s poškodeným žartoval, a náhle som začul výstrel. Osobné veci zavraždeného zobral. Nevedel som nič bližšie o tomto poškodenom,"

vypovedal okrem iného Bugár.

Nagya potom zakopali v lokalite, kde už bol zakopaný ďalší zavraždený biely kôň.

Za vraždu mal Bugár dostať približne 3000 až 4000 eur. Odmenu dostal od obžalovaného Františka Doru mladšieho v jeho kancelárii, a to po splátkach.

Ďalší termín procesu je naplánovaný na pondelok (14. 9.). Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Bohdana Čeľovského po prvý raz na Slovensku stojí pred súdom aktívny politik, ktorý si objednal viacero vrážd u zločineckej skupiny. Počas termínov by mali vypovedať ako svedkovia minimálne piati členovia gangu sátorovcov, ktorý sa pokladá za najbrutálnejšiu zločineckú skupinu v histórii Slovenska.

Gang mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

TASR