Juraj Bugár: Na vražde Kristiána Madarásza sa mal zúčastniť aj František Dora mladší

2020. September 14. - 11:27

Na dlhoročný trest odňatia slobody odsúdený člen skupiny sátorovcov Juraj Bugár v pondelok vypovedal pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) k vražde bieleho koňa Kristiána Madarásza. Zavraždiť ho mal podľa svedka obžalovaný Ladislav Alföldi v roku 2012 alebo 2013.

Juraj Bugár: Na vražde Kristiána Madarásza sa mal zúčastniť aj František Dora mladší
Fotky: Parameter

Bugár alias Bugi vypovedal, že mal k likvidácii Madarásza len napomôcť.

"Nechcel som do toho ísť, ale keďže sa František Dora mladší skoro rozplakal, že ho inak zatvoria, tak sme sa dohodli,"

poznamenal. Dôvodom likvidácie poškodeného bola podľa svedka pravdepodobne skutočnosť, že si František Dora junior "urobil na obeť firmu, na ktorú zobral nejakú DPH".

S Ladislavom Alföldim sa mal Bugár stretnúť v Dolnom Chotári o 22. hodine.

"Zrazu som počul výstrel, o chvíľu odtiaľ vychádzal Mercedes triedy G, pozrel som do auta, sedel v ňom František Dora mladší,“

uviedol. Dôvod, pre ktorý sa mal František Dora junior na vražde zúčastniť, svedok nevedel vysvetliť. Predpokladá, že chcel mať istotu, či bol skutok vykonaný.

Zavraždený mal byť podľa Bugára zabalený do fólie a položený na prívesnom vozíku. Ladislav mal vozík pripojiť k svojmu vozidlu a previezť telo na pozemok, ktorý vlastnili sátorovci. Po príchode na pozemok mali Ladislav Alföldi spolu s Bugárom vykopať jamu pri plote za stajňou, ktorá slúžila ako maštaľ.

"Ladislav priniesol termopapier, vložil ho do jamy na hlinu, pod ktorou bola osoba. Zahrabali sme jamu a šli sme naspäť,"

uviedol svedok s tým, že Ladislav A. šiel na miesto, kde mal byť dotyčný zastrelený, umyť bandasky, lebo boli od krvi.

Vraždy si mal objednávať František Dora starší ako spôsob umlčania takzvaných bielych koní. Niektoré z vrážd boli vykonané tak, že zastavili svoje obete pod zámienkou policajnej kontroly.

V policajnom prestrojení ich presunuli do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti následne dali na ruky putá, niekoľko hodín ju strážili a potom presunuli na miesto s vykopaným hrobom. Tam svoju obeť usmrtili zaškrtením. Za takýto skutok mali inkasovať vykonávatelia vraždy vtedajšie tri milióny korún s tým, že sa jedna z týchto vrážd mala stať medzi rokmi 2003 a 2004.

Gang mal mať na svedomí viac ako 80 ľudských životov.

TASR