Komárno: Omikron ovplyvňuje chod nemocnice, dôvodom je výpadok zamestnancov

2022. February 19. - 09:23

Variant omikron napriek zlepšujúcej sa pandemickej situácii na Slovensku naďalej ovplyvňuje chod Nemocnice Agel Komárno. Dôvodom je výpadok zamestnancov, pre ktorý musela nemocnica zrealizovať viaceré organizačné opatrenia. Tie sa však len minimálne dotýkajú pacientov, skonštatovala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriela Filkóová.

Komárno: Omikron ovplyvňuje chod nemocnice, dôvodom je výpadok zamestnancov
Ilustračná fotka: Parameter – András Á. Cséfalvay

Vývoj pandémie koronavírusu má podľa slov Filkóovej aj takmer dva roky od evidencie prvého prípadu na Slovensku stále nevyspytateľný priebeh.

„Hoci denné prírastky pozitívnych pacientov sú vo všeobecnosti vysoké, ochorenie má vo väčšine prípadov výrazne miernejší priebeh a predovšetkým menej úmrtí,“ zhodnotila.

Aktuálna situácia je v komárňanskej nemocnici pod kontrolou, i keď nemocnica zápasí s výpadkom 25 zamestnancov s potvrdeným novým koronavírusom. V nemocnici je s novým koronavírusom hospitalizovaných 22 pacientov, štyria sú umiestnení na jednotke intenzívnej starostlivosti, z nich jeden si vyžaduje podporu hi-flow a jeden je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

„Máme aj jedno pozitívne dieťa na pediatrii, väčšina hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 nemá žiadne očkovanie,“ potvrdila Filkóová.

TASR