Komárno: V meste vyčíňa dievčenský gang, polícia žiada o spoluprácu verejnosť

Polícia v Komárne žiada verejnosť o pomoc pri objasnení prípadu činnosti dievčenského gangu, ktorý psychicky zneužíva náhodne vybrané obete na území mesta Komárno. Skupina mladých dievčat vyčíňa hlavne v okolí vlakovej a autobusovej stanice, kde obťažuje okoloidúcich, ale aj vlastných spolužiakov. 

Komárno: V meste vyčíňa dievčenský gang, polícia žiada o spoluprácu verejnosť
Foto: Parameter

„Polícia vedie v tomto prípade skrátené vyšetrovanie pre trestné činy výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Akékoľvek informácie od svedkov i poškodených je možné podať priamo na obvodnom oddelení Policajného zboru v Komárne na Pohraničnej ulici 8, prípadne na telefónnom čísle 158,“ 

vyzvala verejnosť polícia.

Dievčenský gang v Komárne môže mať šesť až osem vodcov a zhruba 40 členov, väčšina z nich sú maloletí a mladiství. Ako uviedol zástupca náčelníka Mestskej polície Komárno Ernő Ujj, nejde o členov rómskej komunity. 

„Sú to deti z rodín žijúcich v Komárne a jeho okolí, mnohé z nich žijú v problematických alebo neúplných rodinách,“ 

povedal. Dievčatá si z obťažovania svojich obetí natáčajú videá, ktoré zdieľajú na sociálnych sieťach. 

Podľa primátora Komárna Bélu Keszegha môže byť súčasná situácia výsledkom pandémie, počas ktorej boli deti izolované v domácom prostredí bez možnosti priamych sociálnych kontaktov. Domnieva sa, že mnohé z detí, ktoré tvoria dievčenský gang, len „idú s prúdom.“

Preto je podľa neho potrebné odstaviť iniciátorov tohto konania a deťom poskytnúť odbornú pomoc prostredníctvom pedagogických, odborných a sociálnych pracovníkov, aby pochopili, že takéto konanie nie je normálne. 

TASR