Komárno: V nemocnici už zaočkovali stovky zdravotníkov

2021. January 14. - 10:49

V komárňanskej nemocnici zaočkovali voči ochoreniu COVID-19 viac ako 500 zdravotníkov. Ďalších 120 záujemcov o očkovanie, ktorí sa objednali na portáli korona.gov.sk, dostane vakcínu vo štvrtok. 

Komárno: V nemocnici už zaočkovali stovky zdravotníkov
Ilustračná fotka: TASR

„Na ďalšie dni evidujeme ešte voľné kapacity,“

uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Nemocnica v Komárne je jedným z vakcinačných centier a po vlastných zamestnancoch už začína očkovať aj ďalšie skupiny zdravotníkov.

„Sme na to dobre pripravení. Máme vytvorené tri vakcinačné ambulancie, dostatok vakcín, ihiel aj striekačiek. Očkovanie prebieha v zmysle platných pokynov ministerstva zdravotníctva,“

povedal Jaška.

Ako pripomenul, očkovanie voči ochoreniu COVID-19 je dobrovoľné, bezplatné a takmer bezbolestné. Realizuje sa v dvoch fázach s odstupom 21 dní.

"Keďže striktne dodržujeme pokyny ministerstva zdravotníctva, všetkým záujemcom, ktorí sa registrovali na korona.gov.sk, dávame vyplniť aj čestné vyhlásenie o pravdivosti údajov. Nemocnice nemajú právomoc preverovať pravdivosť zadaných údajov a toto je spôsob dodatočnej ochrany, že zaregistrovaní záujemcovia sú skutočne len zo stanovených skupín zdravotníkov,"

vysvetlil Jaška.

TASR