L. Sólymos: Podporenie kandidatúry Györgya Gyimesiho môže viesť k rozbitiu Aliancie

2023. April 25. - 09:28

Podporenie kandidatúry Györgya Gyimesiho môže viesť k rozbitiu mimoparlamentnej Aliancie. 

L. Sólymos: Podporenie kandidatúry Györgya Gyimesiho môže viesť k rozbitiu Aliancie
Foto: TASR archív

Vyhlásil to predseda Republikovej rady strany Aliancia László Sólymos z platformy Most-Híd v reakcii na uznesenie Maďarskej konzervatívnej platformy podporiť napriek nesúhlasu platformy Most-Híd Gyimesiho kandidatúru na kandidátnej listine Aliancie. TASR o tom informovala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

"Gyimesi a Maďarská konzervatívna platforma strany Aliancia môže rozbiť stranu, ktorá vznikla zjednotením SMK, Mosta-Híd a Spolupatričnosti," uviedol Sólymos.

Poukázal, že v platforme Most-Híd odmietajú "krajne populistickú a nenávistnú politiku a ich predstaviteľov". "A odmietame ich aj teraz, lebo si myslíme, že štvavá politika v Aliancii nemá miesto," dodal.

Sólymos tvrdí, že Gyimesi podnecuje k nenávisti. "Sme presvedčení, že tento štýl politickej práce nemá miesto ani v našej zjednotenej strane, ani v maďarskej politike na Slovensku," poznamenal Sólymos.

Gyimesi ešte minulý týždeň avizoval, že opúšťa OĽANO. Argumentoval rozdielmi názorov v zásadných otázkach a tým, že nechce hnutiu svojimi postojmi škodiť.

TASR