M. Lučanský: V prípade nálezu náboja u reportéra prijala polícia opatrenia

V prípade nálezu náboja od pištole v schránke investigatívneho reportéra portálu Aktuality.sk Petra Saba prijala polícia potrebné opatrenia, ktoré policajný prezident Milan Lučanský nechce z taktických dôvodov špecifikovať. Lučanský o tom informuje na sociálnej sieti na profile Polície SR.

M. Lučanský: V prípade nálezu náboja u reportéra prijala polícia opatrenia
Foto: aktuality.sk

"Oceňujem duchaprítomnosť rodiny redaktora, reagovali racionálne a vec hneď nahlásili na políciu. Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudem špecifikovať. V danej veci prebieha vyšetrovanie, zatiaľ však podrobnosti zverejňovať nebudeme," 

uviedol Lučanský.

Portál Aktuality.sk v piatok ráno informoval, že Sabo si našiel vo štvrtok (25. 6.) v schránke bytu náboj od pištole. 

"Peter Sabo písal o drogovom podsvetí v Seredi, kauzách spájaných s exministrom spravodlivosti Gáborom Gálom, 'dépeháčkaroch' z južného Slovenska, kauze Dobytkár, analyzuje tzv. Kočnerovu knižnicu, píše o kauzách súvisiacich s dostavbou elektrárne Mochovce a podobne," 

napísal šéfredaktor portálu Peter Bárdy s tým, že s políciou urobili kroky, aby reportéra ochránili. O náleze informovali okrem Lučanského aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO).

TASR