Medzi Jánovcami a Spišským Štvrtkom došlo k smrteľnej dopravnej nehode

2022. February 22. - 10:17

K tragickej dopravnej nehode došlo v utorok krátko po 5.00 h na ceste prvej triedy medzi obcami Jánovce a Spišský Štvrtok.

Medzi Jánovcami a Spišským Štvrtkom došlo k smrteľnej dopravnej nehode
Foto: polícia

Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, došlo k zrážke osobného motorového vozidla, ktoré viedla 22-ročná žena, a chodca vo veku 87 rokov, ktorý kráčal po ceste.

"Chodec nemal na sebe žiadne reflexné prvky, zraneniam na mieste podľahol. Policajná hliadka po príchode na miesto mladú ženu podrobila dychovej skúške, výsledok vylúčil u nej prítomnosť alkoholu. Či chodec bol pod vplyvom alkoholu, určí až výsledok pitvy. Vodička bola prevezená do nemocnice, rozsah jej zranení zatiaľ nie je známy," uviedla Ligdayová.

Polícia preveruje okolnosti dopravnej nehody a zisťuje aj mieru zavinenia účastníkov nehody. Polícia v Poprade v prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Polícia opakovane apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky na zvýšenú opatrnosť na cestách zvlášť v tomto období, keď sú často zhoršené podmienky viditeľnosti.

TASR