Medzinárodne hľadaného muža prezradila aj krádež za necelých päť eur

2022. November 3. - 09:30

Seredským policajtom sa tento týždeň podarilo zadržať medzinárodne hľadaného 43-ročného muža hľadaného za majetkovú trestnú činnosť. Pozornosť na seba upútal krádežou v hodnote necelých päť eur v jednom z obchodných domov a falošným občianskym preukazom. Muž vystupoval ako Chorvát. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. 

Medzinárodne hľadaného muža prezradila aj krádež za necelých päť eur
Foto: polícia

"Cudzinec si pre tovar v hodnote necelých päť eur poriadne zavaril. Policajtom predložil chorvátsky občiansky preukaz, ktorý bol už na prvý pohľad podozrivý. Lustráciou policajti zistili, že muž je Srb a je hľadaný Interpolom za majetkovú trestnú činnosť," približuje polícia.

Muž zároveň policajtom vydal aj priesvitné plastové vrecúško s bielou kryštalickou látkou. Uviedol, že by malo ísť o pervitín. Odovzdal aj zelenú sušinu obalenú lepiacou páskou. Zaistené predmety polícia zaslala na expertízu.

Polícia v tejto veci začala trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky a prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Rieši zároveň jeho extradíciu, teda vydanie zločinca cudziemu štátu, na území ktorého sa dopustil trestného činu. V súčasnosti sa nachádza galantskej cele predbežného zadržania (CPZ).

TASR