Miroslav M. opisoval, ako zavraždil J. Kuciaka a M. Kušnírovú

Obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka Miroslav M. vypovedá pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. K vražde sa v pondelok priznal aj pred súdom. Vo svojej svedeckej výpovedi uviedol presný opis skutku.

Miroslav M. opisoval, ako zavraždil J. Kuciaka a M. Kušnírovú
Foto TASR – Michal Svítok

„Zaklopal som na dvere, otvoril mi pán Kuciak. Jeho som zasiahol do hrude. Ona (Martina Kušnírová, pozn. TASR) vbehla do kuchyne, ja som išiel za ňou a tam som trafil aj ju. Videl som miesto zásahu. Viem, že bola hneď mŕtva. Pri odchádzaní som ešte raz vystrelil na Jána Kuciaka, ktorý ležal na schodoch”

– uviedol Miroslav M. vo svojej výpovedi.

Za vraždu Kuciaka mali inkasovať spolu s jeho bratancom Tomášom Sz. 35.000 až 40.000 eur, presnú sumu si nepamätá. Objednávku mal zadať Zoltán Andruskó Tomášovi Sz. Pôvodne mali novinára uniesť, avšak Tomáš Sz. podľa Miroslava M. uviedol, že to nie je možné. 

„Povedal mu, že v dnešnej dobe sa to už nedá”

– uviedol Miroslav M. na margo možného únosu. Miroslavovi M. mal Andruskó ukázať aj viaceré fotografie Kuciaka.

Vo svojej výpovedi ďalej uviedol, že Mariana K. pozná len z médií.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z dôvodu pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

TASR