Miroslav M. sa na súde priznal k vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej

Špecializovaný trestný súd v Pezinku prijal vyhlásenie o vine Miroslava M., ktorý sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ako aj k vražde podnikateľa Petra Molnára.

Miroslav M. sa na súde priznal k vražde J. Kuciaka a M. Kušnírovej
Foto: TASR – Michal Svítok

V súvislosti s jeho vyhlásením prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada upustenie od dokazovania vo vzťahu k preukázaniu jeho viny. S tým súhlasia aj splnomocnenci poškodených. Miroslav M. však má vypovedať, aby usvedčil svojho komplica Tomáša Sz.

Podľa obžaloby zavraždil Miroslav M. Kuciaka na objednávku Zoltána Andruskóa, ktorý sprostredkovával tento čin pre Alenu Zs. Tá tak mala urobiť na objednávku Mariana K. z dôvodu pomsty za Kuciakove články o ekonomickej trestnej činnosti Mariana K. Martinu Kušnírovú sa rozhodol zastreliť, pretože bola v čase spáchania skutku doma, čím chcel Miroslav M. odstrániť svedka.

Pôvodne pracovali vyšetrovatelia s verziou, že bol strelcom bratranec Miroslava M. Tomáš Sz. Prokuratúra ho však napokon označuje za vodiča. Svoju vinu naďalej odmieta.

Miroslav M. sa priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Zavraždiť ho mal spolu s Tomášom Sz. v decembri 2016 z dôvodu, že ho chcel olúpiť. Podľa zdôvodnenia obžaloby si Miroslav M. myslel, že sa nachádza v dome Molnára vyšší objem hotovosti. Molnára zabili, pretože nevedeli obísť alarm, a tak sa ho rozhodli olúpiť doma. Jeho vražda mala byť odstránením svedka, ktorý navyše poznal Tomáša Sz.

TASR