Mladému mužovi z okresu Galanta namerali nedovolenú rýchlosť dvakrát

2021. October 11. - 14:30

Policajti riešia dopravné priestupky 24-ročného muža z okresu Galanta, ktorý si za posledné dni sadol za volant dvoch áut a v oboch prípadoch ho zachytil pre rýchlu jazdu policajný radar.

Mladému mužovi z okresu Galanta namerali nedovolenú rýchlosť dvakrát
Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

V jednom prípade ho policajti pokutovali na mieste a v druhom ho stotožnili ako majiteľa v rámci tzv. objektívnej zodpovednosti. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

"Rýchlostný radar ho prvýkrát zachytil v piatok (8. 10.) poobede na aute Škoda Octavia priamo v obci Šintava. Cez obec preletel počas dňa rýchlosťou 96 kilometrov za hodinu a maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 46 kilometrov za hodinu," uviedla hovorkyňa.

O necelé dva dni neskôr, v nedeľu (10. 10.) krátko po polnoci, jazdil cez obec Mostová rýchlosťou 141 kilometrov za hodinu.

"Použil cudzie vozidlo VW Passat. Policajti ho zastavili a na mieste mu uložili blokovú pokutu vo výške 600 eur," doplnila.

Mladí vodiči by si mali podľa vyjadrenia hovorkyne uvedomiť, že aj v ich prípade sa 'frajerina' môže skončiť tragédiou.

"Apelujeme preto najmä na mladšie ročníky, aby nepreceňovali svoje schopnosti a správali sa za volantom zodpovedne. Nič nie je dôležitejšie ako život a zdravie, o ktoré sa dá v sekunde prísť. Upozorňujeme, že pri začiatočníkoch sa rýchlostné priestupky hodnotia prísnejšie a pokiaľ budú mať v karte vodiča do dvoch rokov dva závažnejšie priestupky, vodič musí absolvovať odborné preskúšanie," uviedla Antalová.

TASR