Mladík na železničnej stanici v Komárne pobodal muža

2023. February 6. - 10:02

Na železničnej stanici v Komárne v piatok (3. 2.) večer zaútočil 22-ročný muž z Kolárova na iného muža. Informovala o tom polícia.

Mladík na železničnej stanici v Komárne pobodal muža
Ilustračná fotka: Paraméter - András Á. Cséfalvay

Útočník podľa nej pristúpil k obeti a udrel ju päsťou do tváre. Potom 26-ročného muža najmenej šesťkrát väčšou intenzitou bodal kuchynským nožom do oblasti hlavy, krku, hrudníka a brucha. Podľa lekára poškodený utrpel život ohrozujúce ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 28 dní. Útočník hneď po čine ušiel.

"Kriminalistom z Komárna sa napriek tomu, že nemali očitého svedka, podarilo vďaka intenzívnej práci objasniť skutok a zadržať podozrivého v priebehu niekoľkých hodín po jeho oznámení," uviedla polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ v sobotu (4. 2.) útočníka obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Následne bol príslušnej prokuratúre daný podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného. "Motív konania páchateľa zatiaľ nie je známy. Medzi ním a poškodeným nebol žiaden vzťah, išlo o náhodnú obeť. V prípade naďalej prebieha vyšetrovanie," doplnila polícia.

TASR