Mladík zaspal pred cudzími dverami, zostala tam po ňom marihuana

2020. August 25. - 12:30

Trest odňatia slobody na dva roky hrozí 21-ročnému mužovi zo Sniny za držanie marihuany. Polícia skutok odhalila náhodou, keď hľadala majiteľa oblečenia nechaného pred jedným z rodinných domov v meste. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Mladík zaspal pred cudzími dverami, zostala tam po ňom marihuana
Ilustračná fotka: TASR/AP

"V noci z 13. na 14. júna 21-ročný Sninčan v podnapitom stave pravdepodobne netrafil domov a z dôvodu opitosti si na ľahké zdriemnutie vybral náhodný rodinný dom. Po tom, ako mu nik neotváral na jeho búchanie na dvere, si pokojne ľahol na schody a spal. Po zobudení sa vyzliekol a odišiel,"

priblížila Ligdayová s tým, že majiteľka domu k nájdeným veciam pred svojím domom privolala políciu. V zaistených veciach sa malo okrem iného nachádzať i vrecko so zelenou sušinou.

"Znalecké skúmanie preukázalo, že ide o konope s celkovou hmotnosťou 0,31 g, teda zakázanú látku, ktorá je schopná ovplyvniť psychiku človeka,"

doplnila.

Polícia mladíka obvinila z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

TASR

Tags: drogy, marihuána