MZVEZ SR: Švédsko patrí medzi rizikové krajiny v súvislosti s COVID-19

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do Švédska, že v súčasnosti patrí medzi rizikové krajiny s vysokým výskytom prípadov ochorenia COVID-19, obzvlášť v regióne hlavného mesta Štokholm.

MZVEZ SR: Švédsko patrí medzi rizikové krajiny v súvislosti s COVID-19
Ilustračná fotka: TASR/AP

"Švédsko umožňuje voľný pohyb občanom Európskej únie, pri vstupe do krajiny nie sú zavedené žiadne karanténne opatrenia ani nie je potrebné sa preukázať negatívnym testom na COVID-19," 

informuje ministerstvo na svojom webe. Vzhľadom na dynamicky sa meniacu situáciu a prijaté opatrenia jednotlivých štátov odporúča venovať zvýšenú pozornosť aktuálnym oznamom prepravných leteckých a lodných spoločností, ako aj informáciám o obmedzeniach na hraniciach.

Rezort diplomacie odporúča Slovákom, aby v prípade ciest do Švédska využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke ministerstva alebo mobilnú aplikáciu Svetobežka.

Podmienky návratu na Slovensku stanovujú opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR. V prípade návratu zo Švédska sa treba telefonicky alebo elektronicky prihlásiť na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva v SR a podstúpiť testovanie na ochorenie COVID-19. Do výsledku vyšetrenia je osoba povinná dodržať domácu izoláciu.

TASR