Na bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika podali ďalšiu obžalobu

2021. September 21. - 11:22

Na bývalého špeciálneho prokurátora podali ďalšiu obžalobu pre zločin prijímania úplatku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

Na bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika podali ďalšiu obžalobu
Foto: TASR

"Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v tejto trestnej veci bola podaná na ŠTS 14. septembra. Napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici,"

spresnila hovorkyňa. Obžalobu podali aj na podnikateľa Petra Košča pre prečin podplácania. Podľa medializovaných informácií mal od neho prijať Dušan Kováčik úplatok vo výške 50.000 eur za odňatie spisov jednému z prokurátorov ÚŠP.

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika odsúdil v pondelok (20. 9.) v inej veci ŠTS v Pezinku na 14-ročné väzenie. Vymeral mu aj trest prepadnutia majetku. Podľa súdu je vinný vo všetkých štyroch bodoch obžaloby. Mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Rozsudok nie je právoplatný.

TASR