Na pojednávanie s Lehelom Horváthom predvolali šesť svedkov

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku pokračuje v stredu v procese s Lehelom Horváthom, ktorý je označovaný za hrobára zločineckej skupiny sátorovcov. Pred začiatkom pojednávania súd s vylúčením verejnosti rozhodoval o námietkach Lehela Horvátha, obžalovaného z piatich vrážd. Na proces v stredu je predvolaných šesť svedkov. Jeden z nich sa ospravedlnil z dôvodu práce v zahraničí. Vo veci sa konalo aj v pondelok 26. apríla.

Na pojednávanie s Lehelom Horváthom predvolali šesť svedkov
Foto: Paraméter

Koncom marca pred ŠTS vypovedali odsúdení členovia skupiny sátorovcov Kristián Kádar a Juraj Bugár alias Bugi. Lehel Horváth je aktuálne väzobne stíhaný. ŠTS koncom februára zamietol jeho žiadosť o prepustenie.

Lehel H. je okrem vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými je bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andor Reisz. Lehel Horváth ho mal zavraždiť v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny. Prvej vraždy Čabu Kariku sa mal dopustiť už v roku 2003. Obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

TASR