Na procese s Lehelom Horváthom sa majú čítať listinné dôkazy

2021. November 1. - 18:03

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v utorok (2. 11.) pokračuje proces s členom zločineckej skupiny sátorovcov Lehelom Horváthom, obžalovaným z piatich vrážd. Na pojednávaní by sa mali čítať listinné dôkazy. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Na procese s Lehelom Horváthom sa majú čítať listinné dôkazy
Foto: Parameter a archív

Ako vyplýva z rozpisu činností ŠTS, proces je naplánovaný aj na 10. novembra. Naposledy v októbri na pojednávaní vypovedal psychológ a súdny znalec Anton Heretik a znalkyňa a psychiatrička Andrea Heretiková Marsalová.

Lehel Horváth je okrem piatich vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede. Medzi zavraždenými bol bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Na začiatku júna Krajský súd v Trnave zamietol odvolanie prokurátora voči minuloročnému oslobodzujúcemu rozsudku Okresného súdu v Trnave nad Lehelom Horváthom. Išlo o kauzu, keď mal Lehel Horváth so svojím synom Tiborom v roku 2018 hodiť svoju manželku do klietky k levici.

TASR